úvodní stránka
KATALOG

 
FANWARE návrhový program
Mobilní chlazení
e-shop
mezera20
Zažízení pro větrání restaurací a barů
Lokální rekuperační jednotky
Teplovzdušný ohřev
mezera80
Mimořádná nabídka
Facebook Google+

DF14/MUA Ohřívač vzduchu - přímotopný


DF14/MUA Ohřívač vzduchu - přímotopný
  • Horizontální a vertikální provedení
  • Opláštění pro vnitřní a vnější provedení
  • 4-100% modulovaný hořák
Počet ks Cena za ks
(bez DPH)
Cena za ks
(včetně DPH)
Objednací
množství
-
- - poptávka Příslušenství
Obsah košíku:
> zobrazit obsah
Přihlášení zákazníka:
 

> Nápověda k nákupu
> Nová registrace
> Zapomněl jsem heslo

Ke stažení:
DF14/MUA Ohřívač vzduchu - přímotopnýkatalog   (1275.95 Kb) DF14/MUA Ohřívač vzduchu - přímotopnýnávod   (7687.33 Kb)

Soubory označené * jsou k dispozici pouze pro registrované uživatele.

Použití:
Jednotka DF/MUA je pružný vysoce kvalitní teplovzdušný ohřev vzduchu s přímým spalováním, ideálně vhodný pro větrání. S využitím technologie Direct Fired (MUA, přímý ohřev) jsou jednotky DF/MUA vysoce účinné (93 %) i regulovatelné.

Klíčovou výhodou přímotopných hořáků je, že jejich vysoká účinnost se udržuje během celého regulovaného výkonu. Standardní hořák je schopen modulace v rozsahu 4-100% maximálního výkonu. Výsledná účinnost systému může být dána i budoucím požadavkem vyrovnání zvýšeného výkonu,
jako výsledek minimálního rozdílného teplotního rozvrstvení.

Funkce:
DF/MUA jednotky nejvíce vyhovují použití s vysokou výměnou čerstvého vzduchu. To předurčuje jednotky jako ideální pro výměnu vzduchu ve větracích instalacích jako například v lakovnách a výrobních halách, kde vysoké spektrum variant provedení zajišťuje přesnou regulaci teploty vnitřního prostoru kdykoliv je potřeba vytápět. Pro prostorové vytápění by měl být systém navrhován s maximální výstupní teplotou vzduchu 34°C.

Provedení:
Opláštění:- Konstrukce opláštění vyrobená z vytlačovaných hliníkových profilů a rohů z
hliníkových slitin. Výplňové panely z povrchově předupravené nebo hliníko-zinkové oceli s tepelnou/akustickou izolací na vnitřním povrchu nebo bez ní.
Ventilátor a pohon:- Dvojité vstupní odstředivé ventilátory s tuhým čtvercovým rámem, pohon klínovým řemenem s motorem na rychle stavitelné posuvné opěře. Montáž na běžném rámu a podpora na antivibračních opěrkách (gumové na menších jednotkách a pružinové na větších) zajišťuje
hladkou činnost jednotky. Ventilátor je připojen k plášti pružným látkovým spojem.
Hořák:- Hořák Maxon NP s přímým přívodem paliva, s přepážkami z nerezu a litinovým tělem.
Hořák má redukční kapacitu 25:1 (4-100% výstupu) jednoduchým nastavením průtoku plynu při zachování čistého spalování.
Bezpečnost:- Standardní bezpečnostní kontroly zahrnují ovladač bezpečnosti plamene sledující
přítomnost průchodu vzduchu a plamene a podporovaný přednostním tepelným termostatem.
Automatizace:- Jednotka DF/MUA je vybavena dvěma úrovněmi elektronického řídícího systému od předního výrobce systému řízení budovy. Standardní úroveň nabízí textový displej, zatímco ta druhá
poskytuje grafický displej s ovladačem o vyšší kapacitě pro dodatečnou pružnost. Oba systémy zajišťují optimalizovaný start a stop a přesné řízení teploty v prostoru až 4 čidly teploty v místnosti v druhém systému.


Max. množství vzduchu: 50.830 m³/h
Elektrické napětí: 400 V
Stupně rychlostí: 1
Topení: 726 kW
Izolace: 25 mm
Další: radiální, potrubní, dohřev, regulace, izolace 25 mmInstalace:
Jednotka MUA je vhodná pro řadu instalačních řešení od volného foukání přes jednoduchou distribuční hlavu až k plně trubkovému systému. Ve všech typech instalace je třeba dodržovat určitá pravidla.
Vzduch na vstupu do MUA musí být bez nebezpečných chemikálií, zejména hořlavých produktů, které by mohly způsobit riziko výbuchu nebo zdravotní či pohodlí se týkající problém uživatelům budovy buď po zahřátí nebo po kombinaci ve spalovacím procesu.
Vzduch by se měl filtrovat na úroveň přiměřenou účelu budovy. Hořák je vysoce tolerantní vůči znečištění prachem, pokud však jednotka trvale využívá “špinavý” vzduch, potřeba servisního zásahu se bude zvyšovat.
Před ohřívačem se musí namontovat zábrana proti vniknutí ptactva (drátěné pletivo se čtvercem max. 12 mm) zabraňující, aby byly větší předměty vtaženy do ohřívače. Povšimněte si, že toto je základní požadavek EN525.
Čerstvý vzduch pro jednotku se nesmí brát z výšky nižší než 500 mm nad úrovní země. To je opět základním požadavkem EN525.
Pokud je na vstupu čerstvého vzduchu instalováno potrubí, mělo by být možné, aby vzduch foukal přímo, alespoň 900 mm před jednotkou. V případě ohybu potrubí se musejí použít napřimovače proudění, pokud je ohyb přímo připojen k ohřívači. Vstupní potrubí by mělo být o stejné velikosti jako vstup vzduchu do ohřívače. Jakýkoli menší by byl pro provoz hořáku škodlivý.
Při umístění je nutno zvážit dostatek prostoru pro běžnou, či mimořádnou údržbu hořáku, ventilátoru a případně elektromotoru.

Údržba:
K zajištění bezpečného spolehlivého provozu je třeba zajistit pravidelnou údržbu jednotek DF/MUA alespoň jednou ročně. Údržbu plynových nebo olejových hořáků by měli provádět pouze technici s příslušnou kvalifikací. Pravidelná kontrola a údržba filtrů a hnacích řemenů zajistí projektovaný výkon
jednotek. Při práci na těchto zařízeních je nutné uplatnit veškerá rozumná bezpečnostní opatření.

Další:
Kóty Instalace Servis Elektro

Příslušenství:
Obrázek Název Množ. vzduchu (m³/h) Napětí (V) Počet ks Cena za ks
(bez DPH)
Termín Objednací množství
-
- na dotaz poptávka Příslušenství
-
- na dotaz poptávka Příslušenství
-
- na dotaz poptávka Příslušenství
-
- na dotaz poptávka Příslušenství
-
- na dotaz poptávka Příslušenství

 
 

2010 © SORKE,spol. s r.o.
Některá jména, loga, design, titulky, slova nebo slovní spojení použitá na těchto www stránkách mohou být, nebo jsou registrovanými ochrannými známkami, servisními značkami nebo obchodními jmény příslušných vlastníků. Programovaní, webdesign a webhosting MagicHouse s.r.o.


TOPlist