úvodní stránka
KATALOG

 
FANWARE návrhový program
Mobilní chlazení
mezera20
Zažízení pro větrání restaurací a barů
Lokální rekuperační jednotky
mezera80
Facebook Google+

Chlazení


U většiny alternativních způsobů chlazení se využívá principů známých již velmi dlouhou dobu. Řada návrhů se inspiruje historickými řešeními, kde byly alternativní způsoby chlazení uplatňovány. Nízkoenergetické způsoby chlazení je třeba nejen znovu objevovat, ale plně využít i nových nástrojů a technologií pro projektování a dimenzování těchto systémů. Adiabatické chlazení je jedno z řešení které využívá přeměny citelného tepla na teplo latentní při vypařování vody, čímž se snižuje teplota vzduchu. 

Přímé adiabatické chlazení se hodí především pro suché, horké či teplé klima tam, kde je požadována vysoká vlhkost vzduchu a zároveň chlazení. Adiabatické chladící jednotky mají vyhodu, že nevyžadují instalaci dalších zařízení do vzduchových systémů. Alternativní způsoby chlazení přináší jak zvýšení tepelného komfortu v neklimatizovaných budovách, tak i výrazné snížení spotřeby energie. Vše odpovídá i užívání zařízení v souladu s jeho koncepcí.

Chlazení


Snížení tepelné zátěže od výrobní technologie

Tepelnou zátěž vznikající v průběhu výrobního procesu není možno mnohdy z výrobní haly odvést pouhým větráním. V takovémto případě se používají adiabatické chladící jednotky. Zařízení chlazení se obvykle osazuje vně objektu např. na střechu, a pomocí distribuční hlavice, případně rozvodného potrubí, je chladný a vlhký vzduchu přiváděn do ochlazovaného prostoru. Adiabatické chlazení pracuje na jednoduchém principu odpařování vody která odnímá teplo z okolí. Výsledkem je příjemné chladné prostředí.
Oproti klasickým systémům chlazení, kde jsou osazeny klimatizační jednotky, jde o přetlakový systém spojený s větráním objektu a tudíž není ani nutno zavírat vrata při provozu haly. Tento typ chlazení se používá v průmyslových objektech, jak v těžkém průmyslu, skladových halách, tak i v zemědělských objektech pro ustájení hospodářských zvířat.

Snížení tepelné zátěže od výrobní technologie


Vlhčení a chlazení haly tiskařského stroje

Systém zahrnuje centrální vzduchotechnickou jednotku, vnitřní adiabaticky chladící/zvlhčující jednotky, rozvody potrubí, přívodní samostatné ventilátory a střešní odsávací ventilátory. Při požadavku chlazení bude jednotka zpětného získávání tepla pracovat v režimu obtoku vzduchu (by-pass), nicméně pokud se bude zvyšovat požadavek na chlazení budou zapnuty přídavné ventilátory s přívodním potrubím. Adiabatické jednotky jsou umístěny v úrovni zhruba 3 m nad podlahou a během režimu chlazení je přiváděn čerstvý vzduch jak přímo z venku přes potrubí, tak i z jednotky zpětného získávání tepla.
Výměna vzduchu je 15-násobná za hodinu a teplota vzduchu 28°C do úrovně 4 m nad podlahou. Teplejší vzduch vystupující přirozeně nad tuto úroveň bude odsáván jednotkou zpětného získávání tepla a střešními ventilátory. Nástřešní ventilátory zajišťují odvod vzduchu o celkovém výkonu 24.000 m3/hod.

Vlhčení a chlazení haly tiskařského stroje

Obsah košíku:
> zobrazit obsah
Přihlášení zákazníka:
 

> Nápověda k nákupu
> Nová registrace
> Zapomněl jsem heslo

Nejprodávanější
Aktuality | Novinky | Články
- informace GDPR SORKE
 INFORMACE O ZPRACOVÁNÍ OSOBNÍCH ÚDAJŮ

- Větrání ve školách
Větrání školních tříd významně ovlivňuje soustředění a zdraví žáků i učitelů.- Zelená úsporám
 Nová registrace RIRS 350 PE EKO 3.0 do Zelená úsporám- Chlazení a větrání výrobní hal
Nástřešní adiabatické chladící a větrací jednotky

Chlazení a větrání výrobní haly


všechny aktuality | archiv aktualit


 
 

2010 © SORKE,spol. s r.o.
Některá jména, loga, design, titulky, slova nebo slovní spojení použitá na těchto www stránkách mohou být, nebo jsou registrovanými ochrannými známkami, servisními značkami nebo obchodními jmény příslušných vlastníků. Programovaní, webdesign a webhosting MagicHouse s.r.o.


TOPlist