úvodní stránka
KATALOG

 
FANWARE návrhový program
Mobilní chlazení
mezera20
Zažízení pro větrání restaurací a barů
Lokální rekuperační jednotky
mezera80
Mimořádná nabídka
Facebook Google+

ECPT Chladící jednotka - axiální, regulace, vícerychlostní


ECPT Chladící jednotka - axiální, regulace, vícerychlostní
  • 5-8krát levnější provoz než konvenční chlazení
  • Levnější instalace než u konvenčního chlazení
  • Ideální pro aplikace, kde je nutný úplně čerstvý vzduch
  • Vytváří svěží prostředí výměnou velkého množství vlhkého vzduchu
  • Jednoduché ovládání
Počet ks Cena za ks
(bez DPH)
Cena za ks
(včetně DPH)
Objednací
množství
-
- - poptávka Příslušenství
Obsah košíku:
> zobrazit obsah
Přihlášení zákazníka:
 

> Nápověda k nákupu
> Nová registrace
> Zapomněl jsem heslo

Ke stažení:
ECPT Chladící jednotka - axiální, regulace, vícerychlostníkatalog   (15178.97 Kb) pouze pro přihlášené uživatelenávod *

Soubory označené * jsou k dispozici pouze pro registrované uživatele.

Použití:
Chlazení odpařováním, také známé jako výparné chlazení, je velmi jednoduchým řešením chlazení, které využívá energii potřebnou k odpaření vody k vytváření chladícího efektu.
Pokud jste někdy stáli poblíž moře nebo vodopádu a vnímali svěží a chladný vzduch, jde v zásadě o stejný princip. Systém využívá normální vodu z kohoutku nebo čistou studniční vodu, která prošla vlhkým médiem (např. filtrem), kterým prochází vzduch. Během tohoto procesu se voda odpařuje a z procházejícího vzduchu odebírá požadovanou latentní tepelnou energii. Výsledkem je chladnější, ale vlhčí vzduch.
Tento chladný vzduch se vhání do prostoru ve velkých objemech typicky ve výšce 3,5m. Teplý vzduch uniká střešními větracími otvory nebo se jednoduše vytlačuje otevřenými dveřmi a okny.
Výsledné prostředí je chladnější i svěžejší a v důsledku pohodlné.

Funkce:
Odpařovací ochlazovací zařízení zahrnuje absorbující podložky, kterými prochází voda, ventilátor a oběžné čerpadlo, vše uložené v plastické skříni. V dolní části skříně je zásobník vody, ze které čerpadlo odebírá vodu a čerpá ji do horní části jednotky, aby přirozeným způsobem protékala médii v podložkách. Vzduch procházející těmito médii podporuje efekt odpařování a výsledky ochlazovacího procesu.
Důležitým rysem dobrého odpařovacího ochlazovacího zařízení je řízení vody v systému. Nestačí jen jednoduše naplnit zásobník novou vodou. V procesu se odpařuje jen čistá voda, což znamená kumulaci minerálů a také nečistoty z filtrovacího účinku podložek. V důsledku toho ovladače jednotky periodicky vypustí část vody, aby kumulaci zabránily. Kromě toho, když je jednotka vypnuta, všechna voda se z jednotky vypustí. V případě nepřetržitého provozu se mohou ovladače nakonfigurovat tak, aby každých 24 hodin jednotku vysoušely.

Ovládání: Může být ovládána ve skupinách: Snadné připojení k časovači, termostatu, internímu regulátoru vlhkosti, externímu regulátoru vlhkosti a hlásiči požáru.

Provedení:
Voda: Přívod minimálně 1 bar, max. 7 bar. Minimální přívod 500 l/hod. Kapacita jímky 23l. Při 35°C a 35% relativní vlhkosti je pokles teploty asi 10°C a spotřeba vody 70 l/hod. Průměr pro typické období 24 hodin 40 l/hod.

Odvod: Minimální kapacita 2000 l/hod. do vhodného odpadního bodu v souladu s místními vodohospodářskými předpisy.

Oběhové čerpadlo: 50W, 30 l/min, odstředivé, zapouzdřené, se stíněnými póly, magneticky spřažené, autoreset přo přetížení.

Provedení výfuk vzduchu nahoru
Jednotky ECP mají vestavěný odpojovač pro připojení napájecího kabelu a 30m 16-ti žilového kabelu pro připojení panelu ovládání.
Váha provozní: 175 kg
Max. množství vzduchu: 11.160 m³/h při 0 Pa
Elektrické napětí: 230 V / 8 A
Výkon motoru(ů): 1,5kW
Stupně rychlostí: 5
Chlazení: 36,7 kW (30°C 40%)
Hladina hluku: 74 LpA
Váha: 110 kg
Připojení: Ø630mm
Materiál: Plast
Další: axiální, regulace, vícerychlostníInstalace:
Jednotku je třeba montovat ve vodorovné poloze. K jednotce je třeba připojit elektrickou energii, vodu a vypouštěcí potrubí. Ovladače je třeba montovat v pohodlném místě. Zařízení ve vnitřním provedení není vhodné instalovat nad technologická zařízení.
K dispozici jsou verze s vypouštěním dolů, po straně a v horní části.
Jednotky ECP mají vestavěný odpojovač pro připojení napájecího kabelu a 30m 16-ti žilového kabelu pro připojení panelu ovládání.

Upozornění: V některých případech (především při vnitřních instalacích) může vzduch obsahovat biologické znečištění. Jako prevence rozvoje jakýchkoliv bakterií uvnitř jednotky by měla být použita vhodná dezinfekce. Toto může být jednoduše řešeno např. doplněním vložením tablety bromu jednou měsíčně nebo připojením dezinfekčního systému (brominátoru) na přívod vody.
Ke každému zařízení musí být zajištěn přístup pro možnost obsluhy a servisu zařízení (obslužná a servisní plošina nebo lávka).

Údržba:
Jednotky vyžadují velmi jednoduchou údržbu, typicky čištění každých 6 měsíců a výměnu médií dle potřeby, ale jinak až 5 let v závislosti na stavu.
Na konci období ochlazování je důležité vypuštění a izolace vodního potrubí.

Další:
Výkon Instalace Elektro

Příslušenství:
Obrázek Název Množ. vzduchu (m³/h) Napětí (V) Počet ks Cena za ks
(bez DPH)
Termín Objednací množství
ECP HYGRO Termostat s vlhkostatem ECP HYGRO Termostat s vlhkostatem -
- na dotaz poptávka Příslušenství
ECP 4Filt G4 filtr sada -
- na dotaz poptávka Příslušenství
ECP 4FiltM G4 filtr media -
- na dotaz poptávka Příslušenství

 
 

2010 © SORKE,spol. s r.o.
Některá jména, loga, design, titulky, slova nebo slovní spojení použitá na těchto www stránkách mohou být, nebo jsou registrovanými ochrannými známkami, servisními značkami nebo obchodními jmény příslušných vlastníků. Programovaní, webdesign a webhosting MagicHouse s.r.o.


TOPlist