úvodní stránka
KATALOG

 
FANWARE návrhový program
Mobilní chlazení
mezera20
Zažízení pro větrání restaurací a barů
Lokální rekuperační jednotky
mezera80
Facebook Google+

Účinnost rekuperace s externím ohřívačem


Kombinace rekuperační jednotky DUO DP a CV MQU potrubního elektrického ohřívače je vhodným řešením pro větrání všech možných pobytových prostorů. DUO DP je velmi propracovaný a vyzkoušený produkt, má možnost variabilního natočení výdechů a také vícerychlostní ventilátory.


Na první pohled nemusí upoutat svoji účinností, ale né vždy je to zcela vypovídající hodnota o reálném řešení. Ve skutečnosti, co vlastně znamená slovo vysoká účinnost u větracích zařízení? Pokud rekuperační jednotka má vysokou účinnost znamená to, že většina využitelné energie se odebírá z odpadního vzduchu, což je skvělé. Nicméně to také znamená, že vzduch z kterého se energie odebírá bude studený natolik, že při běžných zimních podmínkách bude zamrzat jakýkoliv kondenzát ve výměníku. tepla. Řešením je buď snížit množství přiváděného vzduchu, otevřít by-pass nebo předehřát čerstvý vzduch. A pak, kde je účinnost. Reálně DUO DP využívá asi 50 % energie, ale může ji dosahovat i při teplotě třeba -15 ° C. Jednotka s vysokou účinností bude muset využívat režimu ochrany proti mrazu již někde kolem -3 až -5 ° C. 
Elektrický potrubní ohřívač CV MQU je rovněž dobře zkonstruovaný produkt, navíc i velmi sofistikovaný. Z bezpečnostních důvodů by mělo být každému elektrickému ohřívači zabráněno chodu, když ventilátor nefunguje nebo průtoku vzduchu je omezena například uzavřením klapek nebo znečištěnými filtry . 
Typická instalace pak obsahuje jednoduchý ovládací panel se stykačem. Dále by to mělo být spojeno se spínačem tlaku vzduchu, kontrolující průtok před spuštěním ohřívače. V některých případech musí být ventilátor spojen s časovačem pro dochlazení ohřívače, když se systém vypne. To znamená množství ovládacích prvků, kabelů a nějaké zkušenosti při navrhování systému. Ohřívače CV MUQ obsahují vnitřní čidlo průtoku vzduchu, které zjišťuje samo o sobě, že je dostatek vzduchu. To je dost pro iniciaci topného tělesa, po které již čeká proudění vzduchu. Také použít nízkoteplotních prvků znamená, že není nutno dochlazovat ohřívač po vypnutí což přispívá i k prodloužení životnosti zařízení.

Rekuperační jednotka DUO DP společně s ohřívačem vzduchu CV MQU a jednoduchým spínačem rychlosti může nabídnout řešení větrání s využitím rekuperace. Montáž, provoz i údržba jsou jednoduché a spolehlivé. Sestava je nabízena ve výkonových řadách.


 


 

Obsah košíku:
> zobrazit obsah
Přihlášení zákazníka:
 

> Nápověda k nákupu
> Nová registrace
> Zapomněl jsem heslo

Nejprodávanější
Aktuality | Novinky | Články
- informace GDPR SORKE
 INFORMACE O ZPRACOVÁNÍ OSOBNÍCH ÚDAJŮ

- Větrání ve školách
Větrání školních tříd významně ovlivňuje soustředění a zdraví žáků i učitelů.- Zelená úsporám
 Nová registrace RIRS 350 PE EKO 3.0 do Zelená úsporám- Chlazení a větrání výrobní hal
Nástřešní adiabatické chladící a větrací jednotky

Chlazení a větrání výrobní haly


všechny aktuality | archiv aktualit


 
 

2010 © SORKE,spol. s r.o.
Některá jména, loga, design, titulky, slova nebo slovní spojení použitá na těchto www stránkách mohou být, nebo jsou registrovanými ochrannými známkami, servisními značkami nebo obchodními jmény příslušných vlastníků. Programovaní, webdesign a webhosting MagicHouse s.r.o.


TOPlist