úvodní stránka
KATALOG

 
FANWARE návrhový program
Mobilní chlazení
mezera20
Zažízení pro větrání restaurací a barů
Lokální rekuperační jednotky
mezera80
Facebook Google+

Rekuperace


Při využití rekuperace (zpětného získání) energie ve vzduchotechnice dochází k přenosu energie mezi odpadním vzduchem a přiváděným vzduchem přes pevnou stěnu. Při tomto principu nedochází k žádnému kontaktu mezi odpadním a přiváděným vzduchem a proto se obecně hodí i pro znečištěný odpadní vzduch. Základem jsou rekuperační jednotky. Vyšších účinností rekuperace obvykle dosahují deskové křížové rekuperátory, jejichž konstrukce je kompaktní a relativně jednoduchá. Pro desky výměníků bývají použity různé materiály - ocel, hliník, plasty.

Ještě vyšších účinností v rozsahu cca 60-90% je možné dosáhnout protiproudým uspořádáním a kanálkovým profilem průtokových cest výměníku. Cílem každého řešení by mělo být navrhnout optimální systém rekuperace pro dané podmínky a použití.

Rekuperace


Svěží vzduch s využitím návratnosti energie

V současné době se tento moderní způsob s využitím rekuperace uplatňuje i při větrání objektů pro bydlení, a to jak v rodinných domech, tak i v bytových domech. Jde o jeden za způsobů snižování energetické náročnosti staveb. Zpětné získávání tepla (rekuperace) je součástí systému zajišťujícího větrání odvodem a přívodem vzduchu. Tyto systémy nuceného větrání s rekuperací využívají zbytkové teplo z odpadního vzduchu, které ohřívá čerstvý vzduch proudící do prostoru z venkovního prostředí.
Vzduch před vstupem do místnosti je ohříván, aniž by došel do kontaktu s odpadním vzduchem. Výhodou tohoto úsporného větrání je především úspora vytápění, regulovatelnost úrovně větrání, filtrace vzduchu pomocí prachových a pylových filtrů, minimalizace tepelných rozdílů a potlačení nekontrolovaného průvanu.

Svěží vzduch s využitím návratnosti energie


Větrání kancelářských místností

Pro větrání provozní části administrativní budovy je použita centrální rekuperační jednotka osazená v technické místnosti v 1.NP. Rekuperační jednotka zajišťuje přivod a odvod filtrovaného vzduchu s rekuperaci tepla (využití odpadního tepla). Znehodnocený vzduch je vyfukován do venkovního prostoru přes střešní nástavec. Přívod vzduchu je nasáván z venkovního prostoru přes protidešťovou žaluzii osazenou v obvodové stěně domu. Ovládání jednotky je přes vícerychlostní vypínač s týdenním časovým spínačem.
Ve vzduchotechnickém rozvodu jsou osazeny regulační klapky pro zaregulování potřebného množství vzduchu v jednotlivých potrubních větvích. Přívod a odvod vzduchu v jednotlivých místnostech je řešen talířovými ventily osazenými v podhledech a stropech jednotlivých místností.

Větrání kancelářských místností


Obsah košíku:
> zobrazit obsah
Přihlášení zákazníka:
 

> Nápověda k nákupu
> Nová registrace
> Zapomněl jsem heslo

Nejprodávanější
Aktuality | Novinky | Články
- informace GDPR SORKE
 INFORMACE O ZPRACOVÁNÍ OSOBNÍCH ÚDAJŮ

- Větrání ve školách
Větrání školních tříd významně ovlivňuje soustředění a zdraví žáků i učitelů.- Chlazení a větrání výrobní hal
Nástřešní adiabatické chladící a větrací jednotky

Chlazení a větrání výrobní haly


všechny aktuality | archiv aktualit


 
 

2010 © SORKE,spol. s r.o.
Některá jména, loga, design, titulky, slova nebo slovní spojení použitá na těchto www stránkách mohou být, nebo jsou registrovanými ochrannými známkami, servisními značkami nebo obchodními jmény příslušných vlastníků. Programovaní, webdesign a webhosting MagicHouse s.r.o.


TOPlist