úvodní stránka
KATALOG

 
FANWARE návrhový program
Mobilní chlazení
mezera20
Zažízení pro větrání restaurací a barů
Lokální rekuperační jednotky
mezera80
Facebook Google+

Větrání


Nejběžnějším způsobem větrání, ať již budov pro bydlení a nebo provozních, je kombinace nuceného odtahu s přirozeným přívodem vzduchu okny a dveřmi. V průmyslu se pro větrání používá naopak systém centrálního přívodu teplého filtrovaného vzduchu a odvod ventilačními otvory, nebo světlíky. Poměrně jednoduché systémy odsávání běžně používané spíše pro malé výkony však způsobují potíže u větších výkonů. V současné době se již běžně instalují zařízení s ventilátory pro přívod i odtah vzduchu včetně zpětného získávání tepla jako součást většiny moderních vzduchotechnických systémů. 

Rovnotlaké systémy podstatným způsobem ovlivňují kvalitu vnitřního prostředí a šetří provozní a mnohdy i náklady pořizovací.

Větrání


Nucené větrání provozních objektů

K intenzivním způsobům výměny vzduchu v provozních objektech, jako jsou např. restaurace, bary či obchody, patří centrální přívod čerstvého filtrovaného vzduchu, v zimě předehřev zajišťují ohřívače vzduchu doplněné lokálními odtahy. Tento způsob větrání při dostatečném dimenzování je instalačně jednodušší a přitom poskytuje dostatek čerstvého vzduchu pro vlastní restaurační zařízení včetně zázemí.
Odtahy vzduchu jsou řešeny kuchyňskými digestořemi, lokálními ventilátory a nebo odsávacím potrubím připojeným na ventilátor umístěný obvykle na střeše objektu. Hlavní výhodou těchto systémů je jejich nezávislost a možnost úpravy nastavení průtoku vzduchu. Vzduch je do prostoru přiváděn přes koncové elementy, které jsou různé konstrukce a v místnosti pak navozují rozdílný obraz proudění vzduchu.

Nucené větrání provozních objektů


Odvod tepelné zátěže z lisovny

Větrání v místnosti lisovny zajistí odvod tepelné zátěže od instalované technologie. Větrání je navrženo podtlakově s přirozeným přívodem přes nasávací protidešťovou žaluzii a servopohonem ovládanou uzavírací klapku. Odvod vzduchu zajišťuje nástěnný ventilátor osazený v obvodové stěně pod stropem místnosti přes samočinnou klapku. Větrání lisovnyje řízeno termostatem s možností ručního spuštění.
Termostat při požadované teplotě sepne nástěnný ventilátor a zároveň otevře klapku pro přívod čerstvého vzduchu. Při poklesu teploty v prostoru se ventilátor vypne a klapka uzavře. Obě teploty jsou přestavitelné dle potřeby provozu.

Odvod tepelné zátěže z lisovny

Obsah košíku:
> zobrazit obsah
Přihlášení zákazníka:
 

> Nápověda k nákupu
> Nová registrace
> Zapomněl jsem heslo

Nejprodávanější
Aktuality | Novinky | Články
- informace GDPR SORKE
 INFORMACE O ZPRACOVÁNÍ OSOBNÍCH ÚDAJŮ

- Větrání ve školách
Větrání školních tříd významně ovlivňuje soustředění a zdraví žáků i učitelů.- Chlazení a větrání výrobní hal
Nástřešní adiabatické chladící a větrací jednotky

Chlazení a větrání výrobní haly


všechny aktuality | archiv aktualit


 
 

2010 © SORKE,spol. s r.o.
Některá jména, loga, design, titulky, slova nebo slovní spojení použitá na těchto www stránkách mohou být, nebo jsou registrovanými ochrannými známkami, servisními značkami nebo obchodními jmény příslušných vlastníků. Programovaní, webdesign a webhosting MagicHouse s.r.o.


TOPlist