Načítám data...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
AD Small
Adiabatické chlazení / zvlhčování
chlazení
AD Small VS rozměry
AD BIG VS Instalace
AD Small funkce
AD 100mm účinnost

AD-20-VS-100-055

Chladící jednotka
 • 5-8krát levnější provoz než konvenční chlazení
 • Levnější instalace než u konvenčního chlazení
 • Ideální pro aplikaci tam, kde je nutný úplně čerstvý vzduch
 • Vytváří svěží prostředí výměnou velkého množství vlhkého vzduchu
 • Jednoduché ovládání

Cena za ks (bez DPH): -

Cena za ks (s DPH): -

poptávkapříslušenství

Použití

Chlazení odpařováním, také známé jako výparné chlazení, je velmi jednoduchým řešením chlazení, které využívá energii potřebnou k odpaření vody k vytváření chladícího efektu. Pokud jste někdy stáli poblíž moře nebo vodopádu a vnímali svěží a chladný vzduch, jde v zásadě o stejný princip. Systém využívá normální vodu z kohoutku nebo čistou studniční vodu, která prošla vlhkým médiem (např. filtrem), kterým prochází vzduch. Během tohoto procesu se voda odpařuje a z procházejícího vzduchu odebírá požadovanou latentní tepelnou energii. Výsledkem je chladnější a vlhčí vzduch.

Funkce

Odpařovací ochlazovací zařízení zahrnuje absorbující podložky, kterými prochází voda, ventilátor a oběžné čerpadlo, vše uložené v plastické skříni. V dolní části skříně je zásobník vody, ze které čerpadlo odebírá vodu a čerpá ji do horní části jednotky, aby přirozeným způsobem protékala médii v podložkách. Vzduch procházející těmito médii podporuje efekt odpařování a výsledky ochlazovacího procesu. Tento chladný vzduch se vhání do prostoru ve velkých objemech typicky ve výšce 3,5m. Teplý vzduch uniká střešními větracími otvory nebo se jednoduše vytlačuje otevřenými dveřmi a okny. Výsledné prostředí je chladnější i svěžejší a v důsledku toho je pohodlné. Důležitým rysem dobrého odpařovacího ochlazovacího zařízení je řízení vody v systému. Nestačí jen jednoduše naplnit zásobník novou vodou. V procesu se odpařuje jen čistá voda, což znamená kumulaci minerálů a také nečistoty z filtrovacího účinku podložek. V důsledku toho jednotky vypustí část vody, aby kumulaci zabránily. Kromě toho, když je jednotka vypnuta, všechna voda se z jednotky vypustí. Ovládání: Může být ovládána ve skupinách: Snadné připojení k časovači, termostatu, internímu regulátoru vlhkosti, externímu regulátoru vlhkosti a hlásiči požáru.

Provedení

 • Váha provozní: 195 kg
 • Max. množství vzduchu: 20.000 m³/h při 100 Pa
 • Elektrické napětí: čerpadlo 1x 230V / ventilátor 3x 400 V / čerpadlo 0,17 A / ventilátor 10,6 A
 • Výkon motoru(ů): 5,5kW
 • Stupně rychlostí: 1
 • Chlazení: 58,7 kW při 30°C 40% RV 83,9 l/h tloušťka chladicí podložka 100mm, účinnost 86,3% při maximálním průtoku vzduchu.
 • Váha: 175 kg
 • Připojení: 560mm x 485mm
 • Výrobce: MET MANN (METALURGICA MANLLEUENSE, S.A.)

Údržba

Jednotky vyžadují velmi jednoduchou údržbu, typicky čištění každých 6 měsíců a výměnu médií dle potřeby, ale jinak až 5 let v závislosti na stavu. Na konci období ochlazování je důležité vypuštění a izolace vodního potrubí.

Instalace

Jednotku je třeba montovat ve vodorovné poloze. K jednotce je třeba připojit elektrickou energii, vodu a vypouštěcí potrubí. Ovladače je třeba montovat na pohodlném místě. Zařízení ve vnitřním provedení není vhodné instalovat nad technologická zařízení. K dispozici jsou verze s vypouštěním dolů, po straně a v horní části. Upozornění: V některých případech (především při vnitřních instalacích) může vzduch obsahovat biologické znečištění. Jako prevence rozvoje jakýchkoliv bakterií uvnitř jednotky by měla být použita vhodná dezinfekce. Toto může být jednoduše řešeno např. Doplněním vložením tablety bromu jednou měsíčně nebo připojením dezinfekčního systému (konzultovat se SORKE) na vody. Ke každému zařízení musí být zajištěn přístup pro možnost obsluhy a servisu zařízení (obslužná a servisní plošina nebo lávka).

Příslušenství

Obrázek
Název
Průtok
Měrná jednotka
Cena s DPH
Termín
ODV-3-340140-3F1X-TN
Průtok: -
Měrná jednotka: ks
Cena: 24 563,00 Kč
Termín: 1-2 týdny
ODV-3-340140-3F1D-TN
Průtok: -
Měrná jednotka: ks
Cena: 25 894,00 Kč
Termín: 1-2 týdny
ODE-3-340140-3F4A
Průtok: -
Měrná jednotka: ks
Cena: 19 481,00 Kč
Termín: 1-2 týdny
ODE-3-340140-3F4B
Průtok: -
Měrná jednotka: ks
Cena: 22 506,00 Kč
Termín: 1-2 týdny