Načítám data...

Vzduchotechnika

Technické systémy a soubory zařízení zajišťující úpravu vzduchu (vzduchotechnika) pro účely pobytu lidí ve vnitřních prostorech, rovněž tak i pro technologické aplikace, včetně procesů sušení apod. Nutná je vzduchotechnika zejména tam, kde v objektech a budovách některé z místností nemají vůbec možnost kontaktu s vnějším prostředím, např. bez otevíratelných oken.
Tepelná pohoda, odvod škodlivin, filtrace vzduchu a přivádění čerstvého vzduchu jsou pro člověka nezbytné a zásadně ovlivňují nejen kvalitu života, ale i pracovní nasazení a produktivitu práce. Nedílnou součástí vzduchotechniky mohou být i vzduchotechnické jednotky s cirkulací vzduchu, které vyžadují až extrémní úpravy ať již teplotní, vlhkostní nebo kvalitativní.

Kompletní řešení prostředí výrobních prostor

Upravený vzduch zvládne v jednom systému zajistit větrání, vytápění, vlhčení i chlazení výrobních hal (vzduchotechnika). Kombinace velké větrací rekuperační jednotky s teplovodním ohřívačem a adiabatickými chladícími jednotkami umožňuje celoroční udržitelné klima v celém výrobním prostoru s využitím odpadního tepla např. od lisovacích strojů. Během standardního provozního režimu zajišťuje jednotka zpětného získávání tepla odsávání vzduchu z haly a předá část odváděné energie přiváděnému čerstvému filtrovanému vzduchu.
Teplovodní ohřívač zajišťuje dodatečný ohřev, jako kompenzaci části nepokrytého zpětného získání tepla. Adiabatické jednotky zajišťují efekt vlhčení a v létě i chlazení. Čerstvý vzduch z jednotky zpětného získávání tepla je distribuován vzduchotechnickým potrubím do prostoru haly.

Náhrada odsávaného vzduchu od výrobní technologie

Pro zajištění přívodu vzduchu pro technologické odsávání výrobních prostor je na obvodové stěně objektu instalována protidešťová žaluzie pro přívod venkovního vzduchu. Dále na přívodu vzduchu jsou osazeny buňkové tlumiče, které snižují pronikání hluku do venkovního prostoru. V potrubním rozvodu je osazena regulační a uzavírací klapka pro zaregulování požadovaného množství vzduchu.
Potrubí v celém rozsahu je opatřeno tepelnou a protihlukovou izolací krytou hliníkovým plechem. Technologická zařízení v daném prostoru zajišťují odsávání , tím se zároveň zajistí provětrání s výměnou vzduchu 4x za hodinu. Uzavírací klapky jsou ovládané zařízením dodaným profesí MaR s návazností na chod požadované technologie.

VzduchotechnikaVzduchotechnikaVzduchotechnikaVzduchotechnikaVzduchotechnika

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.