Načítám data...

Větrání

Nejběžnějším způsobem větrání, ať již budov pro bydlení a nebo provozních, je kombinace nuceného odtahu s přirozeným přívodem vzduchu okny a dveřmi. V průmyslu se pro větrání používá naopak systém centrálního přívodu teplého filtrovaného vzduchu a odvod ventilačními otvory, nebo světlíky. Poměrně jednoduché systémy odsávání běžně používané spíše pro malé výkony však způsobují potíže u větších výkonů. V současné době se již běžně instalují zařízení s ventilátory pro přívod i odtah vzduchu včetně zpětného získávání tepla jako součást většiny moderních vzduchotechnických systémů.
Rovnotlaké systémy podstatným způsobem ovlivňují kvalitu vnitřního prostředí a šetří provozní a mnohdy i náklady pořizovací.

Nucené větrání provozních objektů

K intenzivním způsobům výměny vzduchu v provozních objektech, jako jsou např. restaurace, bary či obchody, patří centrální přívod čerstvého filtrovaného vzduchu, v zimě předehřev zajišťují ohřívače vzduchu doplněné lokálními odtahy. Tento způsob větrání při dostatečném dimenzování je instalačně jednodušší a přitom poskytuje dostatek čerstvého vzduchu pro vlastní restaurační zařízení včetně zázemí.
Odtahy vzduchu jsou řešeny kuchyňskými digestořemi, lokálními ventilátory a nebo odsávacím potrubím připojeným na ventilátor umístěný obvykle na střeše objektu. Hlavní výhodou těchto systémů je jejich nezávislost a možnost úpravy nastavení průtoku vzduchu. Vzduch je do prostoru přiváděn přes koncové elementy, které jsou různé konstrukce a v místnosti pak navozují rozdílný obraz proudění vzduchu.

Odvod tepelné zátěže z lisovny

Větrání v místnosti lisovny zajistí odvod tepelné zátěže od instalované technologie. Větrání je navrženo podtlakově s přirozeným přívodem přes nasávací protidešťovou žaluzii a servopohonem ovládanou uzavírací klapku. Odvod vzduchu zajišťuje nástěnný ventilátor osazený v obvodové stěně pod stropem místnosti přes samočinnou klapku. Větrání lisovnyje řízeno termostatem s možností ručního spuštění.
Termostat při požadované teplotě sepne nástěnný ventilátor a zároveň otevře klapku pro přívod čerstvého vzduchu. Při poklesu teploty v prostoru se ventilátor vypne a klapka uzavře. Obě teploty jsou přestavitelné dle potřeby provozu.

VětráníVětráníVětráníVětráníVětrání

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.