Načítám data...

Teplovzdušné vytápění

Princip řešení, kdy je do objektu přiváděn teplý vzduch a tím je prostor vytápěn a nebo vzduch cirkuluje a je ohříván v teplovzdušné jednotce. Pokud je v objektu nainstalováno teplovzdušné vytápění, nemusí se vůbec jednat o nucené přivádění čerstvého vzduchu do vytápěného objektu. To je možno zajistit vzduchotechnikou a většinou se jedná o teplovzdušné jednotky vybavené směšovací komorou přes kterou si nasávají venkovní vzduch.
Systémy s plně cirkulačním provozem patří ke klasickým systémům teplovzdušného vytápění. Na teplovzdušný ohřívač je napojen rozvod vytápěcího vzduchu do jednotlivých prostor objektu. Zpětné nasávání cirkulujícího vzduchu je většinou v chodbě, proudění vzduchu mezi obytnými místnostmi a chodbou je zajištěn netěsnostmi kolem dveří, případně větracími mřížkami.

Efektivní vytápění a větrání v jednom systému

V provozních prostorech je možno zajistit teplovzdušné vytápění vzduchem distribuovaným společně s větráním. Základem jsou vzduchotechnické jednotky ve složení směšovací, filtrační, případně volné komory pro možnost budoucí montáže chladiče, ventilátorové a ohřívací komory. Směšovací komora umožňuje přisávání větracího venkovního vzduchu a automatické řízení cirkulace vzduchu pro topný režim zařízení v hale. Ohřev vzduchu v zimním období je zajišťován plynovým hořákem ve spalovací komoře.
Upravený vzduch je veden potrubím upevněným na nosné konstrukci objektu. Distribuce vzduchu je zajištěna vířivými anemostaty s automatickým nastavením proudu vzduchu pro letní a zimní období. Systém větrání je doplněn uzavíratelnými přetlakovými klapkami v obvodovém plášti haly s automatickým řízením pro odvod znehodnoceného vzduchu.

Teplovzdušné vytápění pro bydlení

Rovnotlaké větrání s cirkulačním vytápěním obytného domu je využíváno v topném období při pobytu osob. Vzduch pro vytápění a větrání je dohříván v teplovodním výměníku jednotky a přiváděn do obytných místností. Odsávání cirkulačního vzduchu je provedeno centrálně. Odvod vzduchu mimo cirkulace je proveden z prostorů WC, koupelny, kuchyně. Vzduchotechnická jednotka se skládá z rekuperačního výměníku, odvodního a přívodního ventilátoru, směšovací části a filtru. Čerstvý vzduch je přiváděn z fasády objektu.
Vzduch je v jednotce upravován a přiváděn pomocí podlahových kanálů do jednotlivých místností. Distribuci vzduchu zajišťují podlahové mřížky s ruční regulací. Proudění vzduchu budou umožňovat štěrbiny pod podříznutými dveřmi.

Teplovzdušné vytápěníTeplovzdušné vytápěníTeplovzdušné vytápěníTeplovzdušné vytápěníTeplovzdušné vytápění

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.