Načítám data...

Klimatizace

Technika, která může zajistit funkce vytápění, chlazení, zvlhčování, odvlhčování. Ve vnitřních prostorech budov klimatizace utváří podmínky částečně nezávislé na venkovních vlivech, které v celém rozsahu vyhovují požadavkům člověka potřebným pro jeho fyzickou nebo duševní činnost. Klimatizace nezlepšuje přirozené prostředí, ale zabezpečuje pocit pohody, který kromě teploty vzduchu v místnosti, rychlosti proudění vzduchu a vlhkosti, ovlivňuje teplota stěn, stropu, podlahy, oken, prašnost, pachy a hluk. V létě klimatizace především chladí, odvlhčuje a filtruje vzduch.
Klimatizační jednotky především však eliminuje nadměrné teplo z místnosti. Čím větší je tepelná zátěž, tím větší, energeticky náročnější a dražší, musí být klimatizační zařízení. Důležitými doplňujícími opatřeními je snižování tepelné zátěže, a to hlavně ze slunečního svitu a produkce nadměrné vlhkosti.

Dochlazení vnitřního prostředí komerčních objektů

Pro zajištění tepelné pohody, především v letním období, se do větších kancelářských objektů osazují klimatizační jednotky (zkráceně klimatizace). Obvykle se do každé kanceláře navrhuje samostatná vnitřní klimatizační jednotka. Jednotky pracují v průběhu celého roku v rozsahu teplot -15°C až +43°C. Objekt se rozděluje do jednotlivých zón chlazení pro které slouží jedna nebo více venkovních kondenzačních jednotek.
Dle velikosti kanceláře a jejich tepelných zisků jsou navrženy jednotlivé velikosti vnitřních a venkovních jednotek. Projení  jednotek zajišťuje měděné izolované potrubí pro vedení chladiva R410A. Vnitřní jednotky klimatizace jsou ovládány z vyššího řídícího systému. Venkovní jednotky klimatizace jsou umístěny na ocelovém rámu na střeše objektu.

Chlazení prostoru varny se zázemím

Do prostoru varny je vzduch přiváděn jednotkou pro přívod čerstvého vzduchu s filtrací, teplovodním ohřevem a dvěma chladiči za sebou s přímým odparem chladiva. Ventilátor je v provedení s volným oběžným kolem a s frekvenčním měničem. Chladný vzduch je distribuován stropními drallovými vyústkami napojenými ohebným izolovaným potrubím. Do vedlejších prostor se upravený vzduch přivádí větracími ventily.
Veškeré potrubí je tepelně izolováno, tlumiče hluku jsou pak izolovány hlukově. Topný a chladící výkon je regulován na konstantní teplotu přiváděného vzduchu. Jednotka pro odvod vzduchu z prostoru varny a výdeje se kromě ventilátoru s frekvenčním měničem sestává z tukového a G3 filtru. Veškerý vzduch se odsává přes akumulační zákryty s indukčním prouděním.

KlimatizaceKlimatizaceKlimatizaceKlimatizaceKlimatizace

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.