Načítám data...

Ohřev vzduchu

Pro úpravu vzduchu, jeho ohřev pro temperaci, větrání, ale především technologické účely se používají ohřívače vzduchu a to jak přenosné, tak i stacionární. Jedná se o ohřev vzduchu systémy teplovodními, elektrickými, ale převážně plynovými. Nejčastějším případem využití jsou lakovny, galvanizovny, kalírny atd. Systém ohřevu vzduchu se využívá i ve sklářských a keramických provozech, výrobnách cihel a dalších stavebních materiálů, slévárnách, zinkovnách a mnoha dalších výrobních procesech.
Významně se ohřev vzduchu uplatňuje v sušících procesech ať už pro urychlení či zkvalitnění celého cyklu. Zjednodušeně lze říci, že ohřívače vzduchu lze použít ve výrobě všude tam, kde je pro výrobní proces potřeba dodávka a výroba horkého vzduchu.

Přímotopný ohřev vzduchu pro technologické větrání

Přívodní vzduch v zimním období pro větrání provozů může být předehříván různými způsoby. Pokud ale preferujeme plynulou regulovatelnost výstupní teploty a vysokou účinnost využití energie, pak jednoznačně nejvýhodnější je použít přímotopný plynový ohřev vzduchu. Jde téměř o 100% účinnost, pokud je systém kombinován s plynulou regulací.
Nejběžnějším použitím je ohřev vzduchu pro nejrůznější výrobní technologie, jako jsou lakovací kabiny, vypalovací pece, lisovací automaty, ale i zemědělské sušení. Velikosti a výkony pro ohřívače vzduchu nejsou v podstatě omezující, přičemž se může jednat od desítek kW až po megawatty.

Záměna parních ohřívačů vzduchotechnických jednotek

Plynové přímotopné hořákové komory Box B nahrazují zastaralé parní ohřívače při zachování stávajícího systému vzduchotechnických jednotek, včetně ventilátorů, motorů a řízení i se stávajícím potrubním systémem. Vlastní komora obsahuje přímotopný plynový hořák včetně všech navazujících kontrolních a řídících prvků. Hořák je regulovatelný v poměru 25:1 tj v rozsahu 4-100% výkonu, což zajišťuje precizní a efektivní řízení výstupní teploty vzduchu.
Během plného výkonu jednotky dosahuje hořák učinnosti 93%. Součástí každé komory je řídící panel zahrnující prvky řízení plynové i elektrické části a hlídání plamene. Komora je propojena se stávajícím elektromotorem, připojena na rozvod plynu a systém řízení. Významnou výhodou je minimální tlaková ztráta celého zařízení.

Ohřev vzduchuOhřev vzduchuOhřev vzduchuOhřev vzduchuOhřev vzduchu

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.