Načítám data...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Ohřev vzduchu

Pro úpravu vzduchu, jeho ohřev pro temperaci, větrání, ale především technologické účely se používají ohřívače vzduchu a to jak přenosné, tak i stacionární. Jedná se o ohřev vzduchu systémy teplovodními, elektrickými, ale převážně plynovými. Nejčastějším případem využití jsou lakovny, galvanizovny, kalírny atd. Systém ohřevu vzduchu se využívá i ve sklářských a keramických provozech, výrobnách cihel a dalších stavebních materiálů, slévárnách, zinkovnách a mnoha dalších výrobních procesech.
Významně se ohřev vzduchu uplatňuje v sušících procesech ať už pro urychlení či zkvalitnění celého cyklu. Zjednodušeně lze říci, že ohřívače vzduchu lze použít ve výrobě všude tam, kde je pro výrobní proces potřeba dodávka a výroba horkého vzduchu.

Přímotopný ohřev vzduchu pro technologické větrání

Přívodní vzduch v zimním období pro větrání provozů může být předehříván různými způsoby. Pokud ale preferujeme plynulou regulovatelnost výstupní teploty a vysokou účinnost využití energie, pak jednoznačně nejvýhodnější je použít přímotopný plynový ohřev vzduchu. Jde téměř o 100% účinnost, pokud je systém kombinován s plynulou regulací.
Nejběžnějším použitím je ohřev vzduchu pro nejrůznější výrobní technologie, jako jsou lakovací kabiny, vypalovací pece, lisovací automaty, ale i zemědělské sušení. Velikosti a výkony pro ohřívače vzduchu nejsou v podstatě omezující, přičemž se může jednat od desítek kW až po megawatty.

Záměna parních ohřívačů vzduchotechnických jednotek

Plynové přímotopné hořákové komory Box B nahrazují zastaralé parní ohřívače při zachování stávajícího systému vzduchotechnických jednotek, včetně ventilátorů, motorů a řízení i se stávajícím potrubním systémem. Vlastní komora obsahuje přímotopný plynový hořák včetně všech navazujících kontrolních a řídících prvků. Hořák je regulovatelný v poměru 25:1 tj v rozsahu 4-100% výkonu, což zajišťuje precizní a efektivní řízení výstupní teploty vzduchu.
Během plného výkonu jednotky dosahuje hořák učinnosti 93%. Součástí každé komory je řídící panel zahrnující prvky řízení plynové i elektrické části a hlídání plamene. Komora je propojena se stávajícím elektromotorem, připojena na rozvod plynu a systém řízení. Významnou výhodou je minimální tlaková ztráta celého zařízení.

Ohřev vzduchuOhřev vzduchuOhřev vzduchuOhřev vzduchuOhřev vzduchu