Načítám data...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Nejčastější otázky

Dotaz: dodáváte systém zvlhčování a rekurerace pro domácnosti RD?

Odpověď: ano, možným řešením pro centrální větrání RD s rekuperací a řízenou vnitřní vlhkostí je např. větrací jednotka HRX-B doplněná potrubním zvlhčovačem MerlinAir-C250.

> potřebujete další informace?

 
Dotaz: pro svoji provozovnu kadeřnického salónu hledám řešení větrání, které se nabízí pouze přes okenní vitrínu nad vchodovými dveřmi. Prosím o informaci jestli stačí okenní ventilátor pro výměnu vzduchu?

Odpověď: problém s osazením pouze okenního ventilátoru, přepokládám odsávacího, je spojen s přívodem vzduchu, především v zimním období. Našim doporučením by bylo osadit kompaktní rekuperační jednotku, která zajišťuje přívod i odvod vzduchu a i jeho částečné předehřátí v zimě. Dle velikosti provozovny lze zvolit typ HR300 (max. 300m3/h) nebo větší typ HR500 (max. 500m3/h). Doporučovali bychom v provozovně min. 8 – 10ti násobnou výměnu vzduchu za hodinu.

> potřebujete další informace?


Dotaz: hodlám si pořídit rekuperaci decentrál do bytu - částečně půdní byt, 100 m2, 4 osoby. Potřebuji, aby jednotka v létě i chladila. Prosím napište, na jaké typy jednotek z vaší nabídky se mám zaměřit?

Odpověď: bohužel  lokální  větrací rekuperační jednotky s chlazením nedodáváme. Možným řešením by bylo použít nástěnné rekuperační jednotky z naší nabídky, doplněné nástěnnými jednotkami klimatizačními.

> potřebujete další informace?


Dotaz: zhanam nahradný filter k rekupuracnej jednotke Renovent HR 2 ks .Viete mi prosím Vas poradit?

Odpověď: filtry k uvedené rekuperační jednotce můžeme dodat a to včetně kovového rámečku HR L+M FILT G4 za 600,- Kč a nebo pouze filtrační látku HR L+M FILT G4M za 250,- Kč. Ceny jsou za 1 ks bez DPH a dopravy z Pardubic.

> potřebujete další informace?


Dotaz: mám zájem o zakoupení Vašeho výrobku Lo-Carbon Tempra T, bohužel se ve Vaší internetové nabídce už neobjevuje.prosím o sdělení zda je ještě ve vašem sortimentu výrobků?

Odpověď: bohužel toto zařízení již v nabídce nemáme.

> potřebujete další informace?


Dotaz: chtel bych koupit rekuperacni jednotku HR400. Chci se zeptat, jak jse u teto jednotky resen odvod kondenzatu. V katalogovem listu jsem to nikde nenasel.

Odpověď: odvod kondenzátu je proveden přes napojovací kus ve spodní části jednotky viz. přiložený návod.

> potřebujete další informace?


Dotaz: mám záujem o odsávací ventilátor do vinného sklípku o objeme do 15 m3 na 220V. Prosím o láskavú ponuku.

Odpověď: možným řešením by mohl být např. ventilátor typu H1  nebo Solo Plus.

> potřebujete další informace?


Dotaz: starší RD (kolaudace 1980, půdorys 7,5x12 m), v horním podlaží nadměrná vlhkost (rosení skel, vlhnutí rohů místností), v plánu zateplení střechy a zevní fasády s obavou dalšího zhoršení problému s vlhkostí. Zvažuji řešení pomocí nástěné rekuperační jednotky, prosím o vaši informaci, zda-li lze očekávat řešení uvedeného problému.

Odpověď: zvýšenou vlhkost v objektu je možno snížit trvalým odvlhčováním vzduchu, někdy i pouhým zvýšením vnitřní teploty, ale především dostatečným větrání které je schopno nadměrnou vlhkost odvést. Nástěnné větrací rekuperační jednotky mohou větrání zajisti a ve spojení s čidlem vlhkosti mohou regulovat úroveň vlhkosti.

> potřebujete další informace?


Dotaz: dobrý den, dostal jsem za úkol vymyslet odvětrání vagonu po nástřiku akustickým materiálem na vodní bázi, teplo kvůli popraskání nesmí přesáhnout 50°C, zajímalo by mě jaké zařízení bude nejefektivnější?

Odpověď: řešením by mohl být ventilátor BT napojený na odsávací hadici. 

> potřebujete další informace?

 
Dotaz: pro zákazníka sháním jednoduché zařízení, které vytvoří v boxu o rozměrech 5m x 4m x 2,5m přetlak, aby byla omezena prašnost. Je možné u Vás takovéto zařízení zakoupit?

Odpověď: určitě je možno k uvedenému účelu použít ventilátor, třeba doplněný i o dohřev vzduchu a nebo i o rekuperaci, který je možno u nás zakoupit. Pro specifikaci je, ale nutno vědět jak je box těsný, např. dveře apod. a také pro jaké účely slouží, případně jaký přetlak v něm má být.

> potřebujete další informace?


Dotaz: chtěl bych se zeptat jestli máte nějaké řešení pro stěnu tlustou cca 650 mm, do které bych chtěl instalovat lokální rekuperační jednotku. Dále bych se chtěl zeptat jestli by bylo možné nějak tuto délku ještě operativně prodloužit cca o 20cm, protože se chystám objekt zateplit.

Odpověď: pro takto silnou obvodovou zeď použití jednoduché nástěnné rekuperační jednotky není vhodné, jednak z hlediska technického řešení, ale také z důvodu výrazného snížení vzduchového výkonu nadměrným prodloužením průchozích cest. Řešením je určitě některá z rekuperačních jednotek potrubních. Ta ovšem vyžaduje její umístění v místnosti např. pod stropem a pravděpodobně zakrytí.

> potřebujete další informace?


Dotaz: zajímalo by mě jestli lze k této jednotce HR30W připojit regulátor vlhkosti HCD. Dále bych se chtěl zeptat, jestli provádíte i samotnou montáž (instalaci) u zákazníka

Odpověď: k jednotce je možno připojit regulátor vlhkosti HCD. Montáž provádíme.

> potřebujete další informace?


Dotaz: chtěl bych nástěnnou rekuperční jednotku do ložnice (5x3m). Zajímalo by mě, jakou byste mi doporučili, vzhledem k rozměrům místnosti. V zimě se mi nadměrně potí okna (novostavba RD 5 let plně obyvatelná) a tímto způsobem bych pocení chtěl zamezit.

Odpověď: vhodným zařízením by mohla být jednotka HR30W s prodlužovacím nástavcem.

> potřebujete další informace?


Dotaz: potreboval by som ventilator, ktory sa da reverzovat spolu so spatnou klapkou. Priemer potrubia je 100mm, prosim odporucte mi typ.

Odpověď: v tomto provedení bohužel žádný ventilátor nedodáváme.

> potřebujete další informace?


Dotaz: měl bych dotaz k rekuperační jednotce HR100W. Je možné jí provozovat pokud je venku mráz např. až -15°C?

Odpověď: technicky to možné je, ale v případě nepříznivých tepelných a vlhkostních poměrů odtahovaného a přiváděného vzduchu dochází k namrzání výměníku.

> potřebujete další informace?


Dotaz: prosím o radu jaký ventilátor bych potřebovala pro malou restauraci. V zimě bývá velice nakouřeno, nestatčím odvětrávat.

Odpověď: bez jakýchkoliv technických informací můžeme pouze obecně doporučit. Pro zimu potřebujete jak vzduch odsávat, tak také přivádět a to nějakým způsobem, alespoň částečně, ohřátý. Můžeme doporučit některou z větracích rekuperačních jednotek které splňují obojí. Výkon by měl odpovídat velikosti restaurace a obsazenosti. Min. cca 6 x hodinu výměna vzduchu a nebo 70m3/h vzduchu na osobu. Prohlédněte rekuperační jednotky např. HR500, případně doplníme informace.

> potřebujete další informace?


Dotaz: jaká bude účinnost zařízení HR500 při větrání, v období, kdy bude venku cca - 5°C? Vlhkostní čidlo je součástí ovládání nebo je třeba ho ještě doplnit? Jaká bude případně jeho cena?  Jak je zabezpečen servis a jaká je záruční doba?

Odpověď: účinnost zařízení je odvislá od teplot a vlhkostí vnitřního a venkovního vzduchu. Dá se předpokládat průměrná účinnost okolo 60%. Čidlo vlhkosti není součástí jednotky a v případě požadavku je možno připojit externí. Záruční doba je 24 měsíců od předání zařízení a servis zajišťujeme přímo nebo prostřednictvím spolupracujících firem.

> potřebujete další informace?


Dotaz: mám záujem o 2ks rekuperačnej jednotky Lo-Carbon HR25L. Ako je to s jej dodaním na Slovensko? Je možné dodať ich na dobierku?

Odpověď: rekuperační jednotky je možno dodat na Slovensko na dobírku.

> potřebujete další informace?


Dotaz: pošlete mi prosím informaci o dostupnosti zboží: BOX HBX 40 T4 0,25kW II2G EE(x-e)?

Odpověď: termín dodání 5 – 6 týdnů od objednání.

> potřebujete další informace?


Dotaz: hledám nástěnnou ventilaci s rekupereací, která by byla schopna vyvětrat malou tělocvičnu o objemu 300 m3?

Odpověď: jako řešení Vám můžeme nabídnout například 2 x rekuperační nástěnnou jednotku HR500.

> potřebujete další informace?
 

Dotaz: chtěl bych se zeptat zda doběhová elektronika ventilátoru Silhouette 150XT je umístěna přímo v něm
nebo se montuje k vypínači?

Odpověď: časový spínač je součástí ventilátoru.

> potřebujete další informace?

Dotaz:zabýváte se pouze prodejem rekuperačních jednotek a materiálu s tím spojených nebo provádíte i návrhy provedení a samotné realizace na rodinných domech?

Odpověď: zajišťujeme komplexní služby spojené s návrhy a realizací vzduchotechniky, včetně řešení větrání s využitím rekuperace RD. V případě zájmu jsme připraveni zpracovat základní technický návrh řešení s cenovou nabídkou. Jako podklad bychom potřebovali stavební dispozice domu.

> potřebujete další informace?